Таг: џасинда ардерн

Во Нов Зеланд се одложени изборите поради повторната појава на Ковид...

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, објави дека парламентарните избори во земјата ќе бидат одложени за еден месец поради нови случаи на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com