Таг: џевад адеми

Кој ја зборува вистината, Ахмети или очевидецот Билали чиј син беше...

,, Случајот со пукањето каде се сомничи пратеникот Џеват Адеми повеќе е проблематизиран во медиумите од потребното. Џеват Адеми не е тој...

Адеми: За две-три недели и Иванов ако не го почитува Законот...

Џеват Адеми од ДУИ, како еден од авторите на Законот за јазици, кој тој го нарекува и Закон за употреба на албанскиот јазик, се...

Џевад Адеми: Научете албански ако сакате да комуницираме без слушалки

За пратениците од владејачките партии Законот за употреба на јазиците ќе придонесе за релаксирање на етничкиот соживот, додека за опозицијата тој е неуставен и...

Џеват Адеми: Не постои никаква Тиранска платформа

-Сè има граница, и клеветата, и инсинуацијата. Милошоски, од кога ти пречи таканаречената Тиранска платформата која не постои? После 29 јануари? Ни пред 29...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com