Таг: џејмс

Уште еден протоколарен скандал-црвениот тепих се метеше пред нозете на Џејмс...

  Иако беше познато со денови дека американскиот државен секретар за одбрана, Џејмс Матис, доаѓа во посета на Македонија, протоколот и овојпат беше неподготвен. Неверојатно, но...

Македонија на брзиот колосек кон НАТО

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ја прими делегацијата на НАТО предводена од Џејмс Мекеј, Директор на Евро-атлантско и глобално партнерство...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com