Таг: џип

Двајца млади загинаа возејќи 200 км на час на Карабурма во...

Милош Николиќ (25) и неговата девојка Наташа Белчевиќ(21), загинаа откако со џип управуван најверојатно со огромна брзина од 200 километри на час, буквално се...

Силна експлозија го разнесе џипот на водителка на реално шоу на...

На подрачјето на белградска Автокоманда, утрината одекна силна експлозија, во која буквално е разнесен и уништен џипот на водителка на телевизијата Пинк. Во експлозијата...

Спасовски поднесе барање за разрешување на директорот на БЈБ Лазо Велковски

Министерот за внатрешни работи , Оливер Спасовски, до Владата на Република Македонија ќе поднесе предлог за разрешување на директорот на Бирото за јавна безбедност,...

,,НетПрес“ тврди дека ќерката на директорот на БЈБ Лазо Велковски со...

Порталот „НетПрес“ тврди дека  со лускузниот полициски теренец „Ренџ Ровер Дискавери Спорт” во Грција во моментов на летување е ќерката на висок полициски фунцкионер...

Едно лице загина по експлозија на бомба во автомобил на белградските...

Возачот на џип марка ,,Тојота“, загина откако експлодираше бомба, кој најверојатно претходно била поставена во автомобилот, јавува РТС. Автомобилот експлодирал околу 13 часот додека стоел...

Молотов коктел врз автомобилот на поранешниот директор на БЈБ Љупчо Тодоровски

  На 01.04.2018 година во 05.55 часот во Единицата за информирање и командување-Скопје, од страна на  Бригадата за против пожарна заштита,  добиена била пријава дека...

Со службено возило на пешачка патека за да се поправат клупите...

Екипа на ,,Паркови и зеленило“ денеска своето службено возило го паркираше на сред пешачка патека на шеталиштето крај Вардар во општина Аеродром. Патеката беше...

МВР потврди дека џипот зад ,,Три бисери“ е намерно запален

На 16.05.2017 година во 00.03 часот во ЕИК Скопје било пријавено дека позади ТЦ „Три Бисери“   непознати лица на непознат начин опожариле ПМВ „Мерцедес-Џип“...

Белград: Возач со џип влетал низ скали во подземен премин мислејќи...

Збунет возач, кој најверојатно бил под дејство на алкохол, во Белград со својот џип марка ,,Доџ“ , на изненадување на сите минувачи , тргнал...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com