Таг: џорџ флојд

Илјадници луѓе со часови чекаа да се простат од Џорџ Флојд

Долги колони луѓе пред црквата во Хјустон. Илјадници чекаа за да се простат за последен пат од Афроамериканецот, Џорџ Флојд, кој јавно...

Полицајци клекнаа пред демонстрантите во Мајами и побараа прошка

Демонстрациите во САД не стивнуваат по полициската бруталност врз Афроамериканецот Џорџ Флојд за време на апсењето, по што тој почина.Демонстрациите се проширија...

Убиениот Џорџ Флојд беше ,,нежен џин“(видео)

Пријателите и семејството на Џорџ Флојд, кој почина по брутална полициска акција за време на неговото апсење, го опшишуваат како драга личност,...

Демонстранти нападнаа полициски возила во Њујорк по што беа речиси прегазени(видео)

Демонстрациите во САД по смртта на Афроамериканецот, Џорџ Флојд, кој беше загушен при апсење, излегоа од контрола. Се шират...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com