Таг: џорџ

Пронајдена експлозивна направа во домот на Џорџ Сорос

Вчера, понеделник, била пронајдена експлозивна направа во  домот на милијардерот и демократски донатор, Џорџ Сорос, во округот Вестчестер во Њујорк, соопшти полицијата. Претставник на полицискиот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com