Таг: 10 години

Активист осуден на десет години затвор бидејќи ја критикувал владата на...

Истакнатиот активист Ахмед Мансор, осуден е на десет години затвор и парична казна од 272.000 долари бидејќи преку Фејсбук ја критикувал владата на Обединетите...

Чејку: За 10 години ќе има три албански држави-Албанија, Косово и...

Поранешниот албански амбасадор во Косово и во Македонија, Арбен Чејку, даде смела изјава дека по 10 години ќе има три албански држави во регионот,...

Најмалку 10 години затвор за делото за кое се товарат уапсените...

„Тој што со намера да го загрози уставниот поредок или безбедноста на Република Македонија ќе предизвика или сериозно ќе се закани со предизвикување експлозија,...

Денеска се навршуваат 10 години од загинувањето на Тоше Проески

Денеска се навршуваат 10 години од големата трагедија, кога во Хрватска, во сообраќајна несреќа, загина најголемата македонска музичка ѕвезда-Тоше Проески. Тодор „Тоше“ Проески (25 јануари...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com