Таг: 10 дена

Во Крушево по 51 пат е отворена манифестацијата ,,10 дена крушевска...

Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, синоќа ги отвори "Научно културни средби 10 Дена Крушевска Република" проследено со импровизација на Црешовото топче, огномет, вечерен концерт...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com