Таг: 15 јули

Изборната кампања почнува на 24 јуни

Државната Изборна Комисија вчера го објави роковниот за изборите кои ќе се одржат на 15 јули. Во него е...

За Мицкоски излезот од кризата е поразот на Заев на 15...

Откако СДСМ прифати избори на 15 јули, за Христијан Мицкоски сега овој датум, кој е само недела дена после претходниот термин, е...

СДСМ прифати избори на 15 јули

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави дека го прифатиле предлогот на Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ изборите да се одржат на 15...

ВМРО ДПМНЕ ќе оди на избори на 15 јули, чекаат одговор...

ВМРО ДПМНЕ нема да ги бојкотира изборите на 15 јули. ,,МРО-ДПМНЕ постави услови кои што се меѓународно признати стандарди...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com