Таг: 17 часот

До 17 часот на референдумот гласале 28,83 насто гласачи

Државната изборна комисија соопшти дека до 17 часот на гласање излегле 28,83 отсто од вкупниот број на гласачи запишани во Избирачкиот список. Во ДИК пристигнале ...

До 17 часот во Македонија гласале 49,14 насто од запишаните избирачи

Државна изборна комисија ги објави резултатите за процентот на излезени гласачи до 17 часот на територија на Република Македонија којшто изнесува 49,14 проценти од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com