Таг: 26 починати

Нови 1.161 заразени и 26 починати од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3114 тестирања, а регистрирани се 1161 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 410-Куманово...

Речиси секој втор тестиран е позитивен на Ковид 19, починаа уште...

Во последните 24 часа се направени 2667 тестирања, а регистрирани се 978 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 392-Куманово 51-Дебар 6-Штип 18-Прилеп 29-Тетово...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com