Таг: 57 години

Тито го посети Скопје само еден ден по земјотресот во 1963...

Денеска се навршуваат 57 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје. Само еден ден по катастрофата, разурантиот град беше посетен...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com