Таг: FIA

Објавен календарот за Ф1 за следната сезона

Меѓународната автомобилска федерација (FIA) го објави календарот за следната сезона за Формула 1 кој не се разликува многу од годинешниот. И следната сезона ќе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com